Systematyczność to podstawa

Wyobraź sobie, że pijesz wodę, ale tylko raz w tygodniu. Albo zjadasz pożywny obiad, ale co trzeci dzień. Lub świetnie się wysypiasz, ale tylko w weekendy. Brzmi strasznie, prawda? Wyobraź sobie jak funkcjonowałby Twój organizm, jeśli rzeczywiście tak by było.

Dlatego właśnie, to świetnie że od czasu do czasu uda Ci się ugotować pożywną zupę lub skosztować jej w odwiedzinach, ale takie sporadyczne głębokie odżywianie Twojego ciała to za mało. Nasze tkanki i narządy są skonstruowane w ten sposób, że wymagają ciągłej podaży substancji budulcowych, regeneracyjnych oraz regulujących. Tak jak nie możemy napić się na zapas jak wielbłądy wyruszające na pustynię, tak też nie uda nam się najeść z wyprzedzeniem niczym zapadające w sen zimowy niedźwiedzie. Przez ogromną część naszej ewolucji, aż do ubiegłego stulecia, głównym zadaniem które należało codziennie wypełnić było znalezienie świeżego i pełnowartościowego posiłku. W ostatnich dekadach na skutek zmian cywilizacyjnych, na pierwszy plan zaczęły wysuwać się praca zawodowa i realizacja celów wyższych (rozrywka, rozwój osobisty). Przez krótki czas byliśmy zachwyceni tym, że nie musimy już poświęcać czasu na znalezienie i przygotowanie pożywienia. Sklepowe półki uginały się (i nadal uginają) od gotowych przekąsek i dań! Wystarczy kupić, rozerwać papierek i już można cieszyć się doskonałym smakiem. Z upływem czasu okazało się jednak, że taki model żywienia pociąga za sobą prawdziwą epidemię otyłości i ciężkich, nierzadko prowadzących do śmierci innych chorób cywilizacyjnych. Powoli wracamy więc do korzeni. Widzimy już, że nie ma drogi na skróty. Nasze organizmy, by były zdrowe i silne wymagają ciągłego i systematycznego dawkowania pysznych i witalnych substancji odżywczych. Zdrowe ekologiczne posiłki, bogate w witaminy i związki odżywcze powinny stanowić podstawę codziennego menu, a drobne grzeszki stanowić odstępstwa od reguły. W chwili obecnej często jest na odwrót.

Nasze ciała, mimo że są zdumiewającymi i niezwykle precyzyjnymi maszyneriami, posiadają bardzo niewielką możliwość do gromadzenia niezbędnych dla ich funkcjonowania substancji (no, może poza tłuszczem;). Po prostu w toku ewolucji nikt nie wpadł na to, że przestaniemy mieć czas na szukanie pożywienia zapewniające zbilansowane i zrównoważone funkcjonowanie organizmu . Dlatego dzień po dniu i tydzień po tygodniu powinniśmy uzupełniać witaminy, minerały i mikroelementy, nawet te śladowe. W każdej sekundzie Twojego życia obumiera i rodzi się na nowo tysiące komórek. Dla tych, które powstaną jutro, nie ma znaczenia co zjadłeś tydzień temu.

Jedz więc nasze bomby odżywcze WECO codziennie! Niech sprawią, że Twój organizm będzie funkcjonował niczym dobrze naoliwiona maszyna, a Ty będziesz pełen energii, sił i chęci do życia!