6 filarów filozofii WECO

Wreszcie nadeszły takie czasy, w których o jakości firmy świadczą nie tylko wyniki finansowe, ale też filozofia oraz podejście do środowiska naturalnego. Od niedawna zwraca się uwagę nie tylko na dobrostan klientów, ale też wszystkich ludzi, którzy dzielą naszą planetę. Cudownie! Przyklasujemy, przutupujemy i przybijamy piątkę pokrywką od garnka – to podejście ma głęboki sens. Sami cały czas pracujemy nad tym, żeby naszymi działaniami wspierać Wasze zdrowie i świetne samopoczucie. Nieustannie mamy na celu jednoczesne minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, przy równoległym tworzeniu wpływu pozytywnego.

Jak to możliwe? 

#1 Jesteśmy BIO, jesteśmy ORGANIC

Surowce do naszych zup pozyskujemy głównie z certyfikowanych upraw ekologicznych. Dzięki temu mamy pewność, że nie obciążyły one środowiska nawozami sztucznymi i środkami ochrony roślin. Przygotowujemy zupy, które nie zawierają pestycydów, GMO, glifosatu, antybiotyków i hormonów, a dzięki temu są naturalne i w pełni zdrowe. Naszym klientom pozwalają cieszyć się lepszym zdrowiem i przyczyniać się do mniejszej produkcji leków.

 

#2 Jedzenie nie może być FAST, dlatego jesteśmy SLOW

Zdrowie jest darem natury i to natura wspiera je w najlepszy sposób. Nie łudzimy się, że dla naszych organizmów wszystko jedno jest, czy dostarczymy im chemicznie kolorowego i zakonserwowanego “jedzenia” z fabryki, czy posiłków przygotowanych w rodzinnej manufakturze w zrównoważony i tradycyjny sposób. Gotujemy, nie produkujemy. A jeśli weźmiemy pod uwagę wywar kolagenowy, to gotujemy bardzo, bardzo SLOW 🙂

 

#3 ZUPER POWER

Aż palimy się do naszych zup mocy przygotowywanych zgodnie z oryginalną recepturą chińskiej medycyny ludowej. Wołowe wywary kolagenowe połączone z bogactwem warzyw i przypraw dostarczają organizmowi mnóstwa energii i siły. We wszystkich kuchniach świata zupy od zawsze stanowiły podstawę żywienia. Ostatnio jednak, ze względu na nasz tryb życia, niepostrzeżenie odchodzą w niepamięć. Chcemy to zmienić. Nic tak jak zupy, nie zapewnia holistycznej poprawy funkcjonowania organizmu, dzięki dostarczeniu mu niezbędnych mikro i makroelementów najwyższej jakości oraz nawodnienia.

 

#4 ZERO WASTE, zero poczucia winy

Abonament na zupy sprawia, że wszyscy produkujemy mniej śmieci. Wy nie kupujecie produktów pakowanych jednorazowo, my korzystamy z dobrodziejstwa zbiorczych wielkowagowych paczek. Każdy produkt wykorzystujemy od A do Z. Nie produkujemy na zapas, tylko na zamówienie, więc nie wyrzucamy przeterminowanej żywności. Wielorazowe zwrotne skrzynki, recyklingowane słoiki, które służą bardzo długo – oto klucz do zrównoważonego żywienia. Ach, zapomnielibyśmy – bio odpadki organiczne (takie jak obierki, ścinki warzyw, skorupki jajka) są przez nas kompostowane i niedługo będą możliwe do zakupu jako biologiczny nawóz najwyższej jakości do waszych roślin doniczkowych. Prawda, że można?

 

#5 moc LOCALsów

Wszystkie surowce staramy się pozyskać z najbliższej okolicy, lub jeśli się to nie uda – z terytorium kraju. Na podlasiu rośliny uprawia mnóstwo rolników, którzy mimo, że produkują w sposób organiczny, to nie posiadają certyfikatów. Czemu? Bo takie certyfikaty wiążą się z wieloma formalnościami i dużymi opłatami. A ktoś, kto ma zagon wiejskiej marchewki za stodołą nie wyda kilku tysięcy złotych na opłatę certyfikacyjną. Na szczęście dzięki naszym wieloletnim poszukiwaniom mamy swoją sekretną sieć lokalnych kontaktów. Dzięki temu skracamy łańcuch dostaw, minimalizujemy ślad węglowy i zachowujemy maksymalną zawartość odżywczą zup dzięki krótkiemu transportowi i przechowywaniu surowców. Czy wiecie, że dzięki abonamentowi Wy również minimalizujecie swój ślad węglowy? Przy dostarczaniu zup zaangażowany jest 1 samochód przez 1 dzień w tygodniu, który dodatkowo ma optymalnie ułożoną trasę dostaw. Wy, korzystając z tego, nie musicie pokonywać kilka razy w tygodniu tras do supermarketów swoimi:) Oszczędność paliwa i środowiska!

 

#6 RESPECT wszystko&wszystkich

Szanujemy zarówno plony z pól, jak i zwierzęta hodowlane, które mają zapewnione humanitarne warunki. Przygotowując wywary mocy z kości, wykorzystujemy w całości dar matki natury, jakim jest zdrowe i witalne ekologiczne mięso. Nasi pracownicy mają zapewnioną rodzinną atmosferę i godziwą zapłatę za pracę. Szanujemy Was i Wasze pieniądze, zawsze będąc fair i szczerymi w działaniach. Bo dobro wraca!